Дан животиња

Иако је рад школа условљен тренутном ситуацијом, ученици ОШ ”Мирослав Антић Мика” нису заборавили да је 4.октобар Светски дан животиња.

Ученице 6-3, Дејана Радовић и Миа Драшковић, су у понедељак, 5.10.2020. одржале занимљив час у одељељу 1-4. Тема часа је била одговорно власништво.

Најпре су сви заједно погледали анимирани филм на ову важну тему, а касније су старије другарице причале о сопственим искуствима у пољу заштите животиња као и о томе шта значи бити одговоран власник и не само љубитељ, већ и заштитник животиња.

Прваци су пажљиво слушали и касније постављали питања, а пред крај часа су учествовали у квизу и као награду за сјајно знање које су показали, добили чоколадице.

Час су реализовале учитељица Јасмина Милановић и наставница немачког Драгана Јовановић. Обе су наставнице за заштиту животиња, јер су похађале обуку у аустријском граду Грацу. Гости су биле и директорка школе Драгана Крстић, помоћница директора Зорана Лепедат, педагог Радмила Кишић Новаковић и психолог Јасна Сладаковић.

Иако је Светски дан животиња само једном годишње, ученици ОШ ”Мирослав Антић Мика” планирају да се овом темом баве 365 дана, а овакве часове ће имати прилике да слушају и остали ученици првог разреда.

Галерија слика