ДАН РОЗЕ МАЈИЦА

У нашој школи су 28. фебруара обележена два значајна догађаја; „Дан розе мајица - борба против вршњачког насиља и свих облика дискриминације“ и „Читајмо гласно“ - промоција читања школских библиотека Србије.

Наставница географије Душанка Стајчић је са својим VII-2 у склопу радионица „Стоп насиљу“ урадила плакате са едукативним садржајем и 24 розе мајице са порукама ученика. У креирању изложбе помогли су наставници Јелена Томић и Драгомир Бурнаћ.

Акцији израде розе мајица са порукама љубави и пријатељства прикључили су се и наши ученици из боравка са својим учитељицама, као и ученици који су тренутно на рекреативној настави на Дивчибарама. Ученици су у оквиру обележавања „Дана розе мајица“ учествовали на наградном литерарном конкурсу школске библиотеке и прва три места ће директорка школе наградити вредним књигама.

Спојивши ова два важна догађаја, наставници Зорана Лепедат, Драгомир Бурнаћ и Јелена Томић спровели су активност у оквиру промоције читања „Читајмо гласно“, акцији којој су се придружиле и учитељице наше школе.

Тачно у 11.55 ч ученици су читали текстове и поруке књижевника о потребама читања и како читањем спречити насиље и промовисати толеранцију и другарство.

На крају, симболично је пуштен балон у школском дворишту на коме је исписана јасна порука - СТОП НАСИЉУ!