Шести „Ацин меморијал“

Захваљујући сарадњи са Извиђачким одредом „Црне роде“ школа је отворила своја врата и од 3. до 4. фебруара примила више од 300 извиђача из 20 извиђачких одреда.

По 6. пут је реализован „Ацин меморијал“ у знак сећања на прерано преминулог извиђача Александра Ацу Станковића.

Према речима Лејле Пуркар, старешине „Црних рода“, школа је била изузетан домаћин извиђачима из Суботице, Платичева, Обреновца, Београда, Беле Цркве, Богатића, Перлеза, Лознице, Темерина, Ковачице, Новог Сада, Руме, Перлеза и Брчког.

На отварању меморијала свим учесницима се обратила директорка школе Драгана Крстић и пожелела им да из Панчева и наше школе понесу најлепше утиске.

Првог дана извиђачи су се бавили начинима пружања прве помоћи, чворологијом- везивањем различитих чворова, прављењем паноа, цртали су извиђачки календар, загонеткама, а у Народној башти и оријентирингом.

Гости су преноћили у нашим учионицама.

Другог дана је организован „Марш сећања“. Идеја је била да извиђачи старији од 11 година и сви заинтересовани грађани пређу пешице пут од наше школе до спомен- комплекса „Стратиште“ на уласку у Јабуку. Било је заиста посебно лепо видети колону од 300 учесника како креће од наше школе и у колони пролази кроз град, а све њих су обезбеђивале екипе „Црвеног крста“, Полицијске управе Панчево и ветерани 72. специјалне бригаде. Пауза је направљена у касарни „Растко Немањић“ како би се посетила спомен- соба и положили венац и извиђачка марама у част ветеранима. Учеснике су на Стратишту дочекали представници Завода за заштиту споменика културе и Народног музеја Панчево који су им причали о историјским околностима у вези са настанком овог комплекса.

Док је трајао „Марш сећања“ најмлађи учесници меморијала су у просторијама наше школе играли извиђачке игре и правили омиљеног хероја од пластелина.