Пријем првака у школску библиотеку

Дана 18. октобра кроз школску библиотеку прошло је око сто првака из четири одељења. Прваци су са својим учитељицама имали по један школски час који су им припремили школски библиотекари Драгомир Бурнаћ и Јелена Томић, где су се ближе упознали са правилима понашања у библиотеци, али са историјатом књиге и великих светских библиотека, кроз које су прошли путем слике.

Првацима у част библиотекар Драгомир Бурнаћ је написао причу „Лекција за неваљалог дечака“. Прича је наставак приче „Сузе мале сликиовнице“ која је написана у част прошлогодишњих првака.

Том приликом сваком ученику је уручена чланска карта, чиме су и званично постали чланови школске библиотеке коју ће посећивати до краја осмог разреда. Било је то једно лепо дружење у коме су уживали и прваци и библиотекари.

Преузмите две кратке приче.