Полигон за реедукацију психомоторике

У марту месецу 2023. године, ученици млађих и старијих разреда, који су обухваћени додатном подршком, у ОШ "Мирослав Мика Антић" направили су полигон у ходнику школе.

Пројекат су осмислиле и реализовеле дефектолог-олигофренолог Невена Илић, дефектолог-логопед Марина Гало и дефектолог-тифлолог Нина Радуловић.

Полигон је направљен у циљу развијања интелектуалних и моторичких способности кроз реедукацију психомоторике :

• латерализованост покрета
  • оријентација у простору
  • познавање делова тела
  • одржавање равнотеже
  • вежбање грубе и фине моторике
  • ритмичке вежбе
  • контрола импулсивности
  • вежбање технике читања и разумевања прочитаног
  • вежбање пажње и памћења
  • позитивно размишљање кроз мотивационе поруке.

Ученици су кроз покрет и дружење, на забаван и креативан начин, увежбавали одређене вештине и способности.

Друштво су нам правили ученици првог и другог разреда који похађају продужени боравак у школи.

Полигон је оплеменио школски простор и по њему настављају да скакућу све узрасне групе.