Обука за наставнике

Наша школа је узела учешће у пројекту Завода и пријавила се за обуку за развој тестова знања и примену у диференцирању наставе и учења.

Обука је усмерена на оснаживање наставника, стручних сарадника и директора и односи се на унапређивање процеса вредновања ученичких постигнућа путем дијагностичког оцењивања, боље разумевање диференцирања наставе и учења, пружање подршке наставницима за развој тестова за иницијално тестирање, коришћење разних дигиталних алата, техника и материјала, као и прикупљање и ширење информација о инспиративним праксама дијагностичког оцењивања, кроз остваривање сарадње и размене мишљења у заједници практичара.

Учешћем у овом програму обуке имаћемо прилику да развијемо компетенцијe за наставу и учење (К2) и компетенције за подршку развоју личности детета и ученика (К3).