Обележавање школске славе

На свечан начин је у нашој школи прослављена школска слава Свети Сава. У препуном холу школе након извођења химне Св. Сави и сечења колача и молитве коју је обавио свештеник и вероучитељ наше школе отац Владимир Петковић, одржан је пригодан програм, који је по речима присутних ђака и родитеља побрао све аплаузе.

Присутним гостима се обратила директорка школе Драгана Крстић истакавши да на данашњи дан у молитви треба да се сетимо деце која живе у нехуманим условима, на рубу сиромаштва или под ратним дејствима и да се помолимо за њих, истакавши да нас на то опомиње завет Светог Саве.

Овогодишњи пригодни програм је посвећен непролазним вредностима као што су хуманост, поштовање, љубав према ближњима, слога, саосећање, а које су уткане у живот и дело Светог Саве.

Програм су са ђацима припремили вероучитељица Снежана Здравковић, учитељица Јасмина Милановић, наставница музичке културе Ивана Делибашић и наставник српског језика Драгомир Бурнаћ.