Микини дани

Већ више од десет година поводом Дана школе реализују се Микини дани- активности у част Мирослава Мике Антића.

Ове године школа је осмислила низ активности у којима су укључени ученици, запослени, али и дугогодишњи сарадници:

• КВИЗ О МИКИ АНТИЋУ (10.3.2023.) - наставница грађанског васпитања Милица стојковић и библиотекар Драгомир Бурнаћ осмислили су квиз о Мики Антићу. У квизу су учествовали ђаци 6. и 8.разреда. Знање ђака о Мики Антићу је на завидном нивоу.
  • СПОРТСКИ ДАН (13.3.2023.) - наставници физичког васпитања Драган Јовановић, Драган Радосављевић и Владимир Анђелковић су организовали 2 одбојкашке утакмице. Прво је екипа седмака играла против екипе осмака. А онда су победници из овог дуела играли против наставника и осталих запослених. У холу школе су постављени столови за стони тенис. И у стонотениским дуелима су ученици играли против запослених. У ОБА СПОРТА ЂАЦИ СУ УБЕДЉИВО ПОБЕЂИВАЛИ ЗАПОСЛЕНЕ! ДОСТОЈНО ШКОЛЕ ШАМПИОНА!
  • УМЕТНИЧКИ ПРОГРАМ (14.3.2023.)- Сала Културног центра Панчево била је мала да прими све оне који су хтели да виде приредбу поводом дана школе. Ово је била прилика да ђаци презентују своје таленте- глумили су, рецитовали, играли, певали, свирали. У програму су учествовали и сарадници: Издвојено одељење Балетске школе „Димитрије Парлић“ у нашој школи , Извиђачки одред „Црне роде“ и КУД „Станко Пауновић“ РНП Панчево.
  • ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС (15.3.2023.) – Школска библиотека је расписала конкурс на тему: Срце се нема да се има, / Срце се има да се да свима . (Мика Антић) и позвала све основне школе да пошаљу ученичке радове (песму, есеј, кратку причу). Из наше школе на конкурсу је учествовао по 1 талентовани ученик из сваког одељења од 5. до 8.разреда. Најуспешнији су награђени књигама.

РЕЗУЛТАТИ ЛИТЕРАРНОГ КОНКУРСА:

1. награда - Вања Бучевац, 7/2,
  2. награда Срна Стефановић, 8/4,
  3. награда Милија Станојевић, 8/3,
  4. награда Јована Јовановић, 7/4

УЧЕНИЦИ ДРУГИХ ШКОЛА:

1. награда Сергеј Вучковић, ОШ „Свети Сава“
  2. награда Јована Костић, ОШ „Бранко Радичевић“, Центар за таленте

Квиз о Мики Антићу