МЕЂУНАРОДНИ ДАН ЖИВОТИЊА

Дана 4. Октобра је у нашој школи обележен Светски дан животиња. Обележавање је почело предавањем и представљањем књиге „Мали пас великог срца“ Сунчице Ћирковић, у школској библиотеци које је организовала и одржала учитељица Јасмина Милановић за ученике нижих разреда. Судећи по реакцији ученика, било је више него забавно.

Затим је у школском дворишту у организацији наставника биологије Зорана Миловановића одржана изложба животиња, у присуству великог броја ученика, родитеља, бака и дека и наравно великог броја животиња. Од разнобојних птица, паса свих раса, маца, хрчака и егзотичних џиновских пужева - права Нојева барка.

Талентовани ученици су у организацији наставника српског језика Драгомира Бурнаћа учествовали у наградном литерарном стваралаштву „Мој љубимац - мој пријатељ“, а наставница немачког језика Драгана Јовановић у сарадњи са наставником српског језика Иваном Качавендом, одржала предавање представницима ђачког парламента на тему „Ми - животиње?“ о бризи и одговорности према животињама.

Комплетну организацију и све активности подржале су и испратиле директорка школе Драгана Крстић и помоћница директорке Зорана Лепедат, наставница српског језика.

Извештај о активностима са овогодишњег обележавања дана животиња смо, као и претходних година послали у Украјину на позив њихове Хуманитарне организације „Happy paw“ и добили сертификат.

Судећи по реакцијама свих, данас су сви отишли кући са осмехом на лицу.