Међународни дан борбе против фашизма и антисемитизма

Међународни дан борбе против фашизма и антисеминитизма и Дан образовања за демократску културу, обележава се изложбом плаката које су израдили ученици са наставницом историје Душицом Ђурђев. Изложбу су осмислили и поставили у холу школе наставници српског језика и књижевности Зорана Лепедат и Драгомир Бурнаћ. На столовима су изложене књиге са ратном тематиком и књижевна дела јеврејских аутора, као и препоруке шта послушати и које филмове погледати са овом тематиком. Наставница немачког језика Драгана Јовановић одржаће предавање „Три погрешне идеје о холокаусту“ члановима Ученичког парламента. Наставници Драгомир Бурнаћ и Зорана Лепедат одржаће угледни час српског језика за ученике 7.разреда-богаћење речника речима из области демократске културе, антифашизма и антисемитизма.

ПОГЛЕДАЈ

1. Шиндлерова листа- прича о Оскару Шиндлеру који је спасао преко 1100 људи из концентрационих логора;
  2. Пијаниста- о талентованом пијанисти који је преживео холокауст;
  3. Живот је леп- захваљујући креативности отац и син преживе ужас концентрационог логора;
  4. Спасавање редова Рајана- Дан Д, искрцавање у Нормандији;
  5. Дечак у пругастој пиџами- трагична прича о пријатељству јеврејског дечака и сина управника логора;
  6. Крадљивица књига- живот деветогодишње јеврејске девојчице;
  7. Валтер брани Сарајево- шпијунска прича о партизанском вођи илегалаца;
  8. Битка на Неретви- филм о чувеној „битки за рањенике“;
  9. Партизанска ескадрила- прича о првој партизанској авијатичарској јединици;
  10. Бошко Буха- о најмлађем хероју, пиониру и партизану.
  11. Отписани- акције групе партизанских илегалаца у окупираном Београду;

ПОСЛУШАЈ