Изложба радова на тему: Српски језик кроз историју

У оквиру обележавања манифестације Март- месеца српског језика наши наставници српског језика Зорана Лепедат и Драгомир Бурнаћ су у Дому омладине приредили изложбу радова на тему: Српски језик кроз историју. Изложбу је реализовала Подружница за Панчево, Ковачицу, Опово и Алибунар Друштва за српски језик уз подршку Удружења „Дани ћирилице“ и црквене општине Опово.

На изложби су поред плаката, калиграфских радова и рукотворина на платну, изложене и старе књиге писане на црквенословенском и славеносрпском језику. Део поставке су и радови ученика из основних школа: Аксентије Максимовић из Долова, Жарко Зрењанин из Банатског Новог Села, Свети Сава из Сефкерина, Јован Јовановић Змај и Свети Сава из Панчева, као и из наше школе.