Инклузивна новогодишња чаролија

У нашој школи је реализована радионица са ученицима који наставу похађају по индивидуалном плану, а у сарадњи са Удружењем „На пола пута“.

Ученици од V до VIII разреда су у школској библиотеци правили своју новогодишњу чаробну књигу. На основу сличица и мотива писали су приче инспирисане новогодишњим мотивима, а затим су их украшавали и обликовали. Да су ученици уживала и били посвећени, говори управо књига која је настала током радионице, као и њихова задовољна лица.

Гошћа радионице била је корисница Удружења „На пола пута“ Батул Баћа Никачевић која се у слободно време бави писањем поезије и креативним радом.

Ова радионица представља пример добре инклузивне праксе и сарадње.

Координатори радионице су Невена Илић, дефектолог-олигофренолог и Драгомир Бурнаћ, наставник српског језика и књижевности.