ЧИЈА ЈЕ МУСТРА БЕЧКА?

Дана 3. Октобра у нашој школи отворена изложба „Чија је мустра бечка?“. Изложбу је отворио директор Аустријског културног форума Амадеус Фалтајнер и његова сарадница Мира Комадина задужена за области музика, позориште, књижевност.

Ђацима и наставницима су на почетку обратили директорка школе Драгана Крстић и директор АКФ Фалтајнер, који је истакао да му је изузетна част што је данас гост наше школе и како је и сам изненађен сличностима култура оба народа. Иако кратко у нашој земљи, господин Фалтајнер се потрудио да се ђацима обрати на српском језику.

Директорка школе Драгана Крстић је поздравила госте и пожелела им добродошлицу у школу шампиона. Пре почетка изложбе госте су поздравиле ученице балетске „Димитрије Парлић“и наше школе изводећи кореографију на музику „Бечког валцера“.

Изложба је стигла до нас захваљујући труду наставнице немачког језика Драгане Јовановић.

Наставница географије Душанка Стајчић је са ученицима урадила плакате о Аустрији и Европској унији.

Изложба је од данас отворена и за грађанство и колеге и ученике из других школа.

Брошура : https://cloud.akf.rs/s/mmMzQL6sKBFHrrd

Добро дошли!