Улога образовања у развоју социјалне инклузије

• Место: Хелсинки

На позив организације „Деа Диа“ из Србије и „Мировног института„ из Хелсинкија наставница Зорана Лепедат је присуствовала семинару „Улога образовања у развоју социјалне инклузије- идентификовање најчешћих изазова и примера добре праксе између Финске и Србије“ у Хелсинкију од 4. до 8. априла 2018.г.

На семинару су учествовали представници Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Националне агенције за образовање у Финској, наставници из обе земље, истраживачи и представници цивилног друштва и невладиних организација.

У оквиру семинара присуствовали смо конференцији о етничком профилисању, посетили смо школу у Хелсинкију и представљен нам је рад још једне школе из Коколе.

Учесници су разменили искуства, презентовали примере добре праксе из својих установа/ организација и мапирали постојеће изазове и будуће теме у области социјалне инклузије.