Учешће у пилот пројекту „ Могућности развоја образовног туризма у Иванову“

• Место: Иваново

Пет ученица 8.разреда са наставницом техничког и информатичког образовања је посетило Иваново , мултинационално село са великим културним, историјским и еколошким потенцијалом за развој образовног туризма.

У Иванову живе сложно Мађари, Бугари- Палћени и Срби. Због тога се традиционално сваке године баш у Иванову обележава Дан матерњег језика.

Заједно са својим вршњацима из Омољице, Скореновца и Плочице су присуствовали мултимедијалној презентацији о Иванову, а затим су обишли неколико занимљивих локалитета у пратњи наставника и ђака школе –домаћина.

Идеја је била да током шетње ђаци фотографишу оно што им је најзанимљивије, а затим пошаљу на наградни конкурс за најбољу фотографију.

После едукативне шетње следио је квиз о Иванову у којем су наше ученице биле најбоље и анкета.

Фотографије из Иванова уз кратку презентацију биће приказани и осталим ученицима на часовима техничког и информатичког образовања.