Свети Сава

Свечаним обредом резања славског колача, беседом свештеника, честитком директорке и пригодним програмом у ОШ“Мирослав Антић Мика“ је обележена школска слава, Свети Сава.

Пошто је школа у пилот- пројекту „ Подстицање демократске културе у школама“ под покровитељством Канцеларије Савета Европе и Министарства просвете, науке и технолошког развоја, овогодишња прослава је била изузетан повод да се о демократским вредностима говори кроз лик и дело светог Саве.

Иако је живео крајем 12. и у првој половини 13. века , његове мудре мисли су актуелне и данас и свевременог су карактера. Због тога се на нашој свечаности највише говорило о Савиним просветитељским делима, његовој тежњи према добру, отворености према другим народима и верама, поштовању угледа сопствене државе , али и других које је посећивао и високој моралној вредности његових савета.

Духовни отац српског народа је изузетан модел за промоцију правих демократских вредности.

Галерија слика

View the embedded image gallery online at: