Пролећни дан

Удружење „ Веште руке“ по други пут организује Манифестацију „Пролећни дан“ . То је била прилика да преко тридесет различитих удружења из целе Србије ( укључујући и Косово и Метохију) презентује свој рад .

У оквиру програма организовано је такмичење за најлепше извезено јастуче и марамицу. Број пристиглих радова је био импозантан и било је врло тешко изабрати најбоље.

Удружења су се надметала и за најукуснију и најлепшу посластицу од јагоде која је и заштитни знак манифестације.

У културно- уметничком делу су учествовала певачка друштва, деца из КУД-а „Абрашевић“ и ђаци наше школе.

Ђаци, волонтери и они који похађају факултативну наставу домаћинства, били су помоћ и подршка у организацији манифестације.

Школа је партнер у овом пројекту и са задовољством доприноси неговању и очувању националне културе, традиције и фолклора.

Галерија слика